SepraCRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi)

Detaylar

SepraCRM Nedir ?

 • Son dönemde gelişimin peşinde koşan dev şirketlerden mikro şirketlere kadar her ölçekten işletmenin gündeminde olan ve önem verdiği bir kurumsallaşma olgusudur.
 • Üretilen her ürün, farklı şirketler ve işletmeler tarafından aynı makinalar ile üretim yapıldığından üretim kısımlarında çok fazla fark bulunmamaktadır bu yüzden müşteriye kim daha yakın davranıp, kim daha iyi hizmet sunuyorsa müşteri o firmayı tercih etmektedir.
 • CRM;müşterilerinizin ne istediğini bilmek, ne istediğini bilerek müşterileriniz ile iletişime geçmek ve müşterinin isteği doğrulsunda ürün geliştirmek bunun sonucunda müşteri memnuniyetinizi artırmak, maliyetlerinizi ve stoklarınızı azaltma ve ürünlerinizi geliştirme anlamına gelmektedir.
 • Müşterilerinize hızlı ve sorunsuz hizmet vermek için CRM işletmelerinize yardımcınız olmaktadır.
 • Ayrıca, takip edilemeyenin teklif edilemeyecek olması ve her türlü alternatifi takip edilebilir hale getirmesi ile firmaların ticari ilişkilerini ve dolayısıyla ürün sunumlarını daha esnek yönetmelerini sağlayacaktır.
 • Müşteriniz aynı müşteri, yaptığız işler aynı işler. Ama bunun kurumdan kuruma farklı anlamları vardır. X müşterisinin bir ürün siparişi verdiğini düşünelim. Bu sipariş işlemi, satış birimi için kazanç, kotadan düşen bir ürün ve de alınacak fazla ücret demek. Aynı sipariş muhasebe birimi için yapılması gereken bir tahsilattır, finansmana bakan birimi için nakit akışını oluşturan, dolayısı ile banka yada finansman sağlayıcı ile ne kadarlık kredi görüşmesi yapılacağını belirleyen bir veri demektir. Pazarlama birimi için yaptığı kampanyanın yatırıma geri dönüş aşamasını etkileyen bir bilgidir, diğer kampanyalar için çıkarılacak bir ders, başarılı kampanya için müthş bir test demektir. Eğer montaj,teknik servis,iletişim ya da akreditasyon gerektiren bir ürün satıldı ise, teknik destek birimi için de işin başlangıcı. Ar-ge birimi için yeni ürüne ışık tutan bir veri. Şirket sahibi için işin sürdürülebilirliğini gösteren bir bilgi. İşte CRM tam olarak bu demektir.
 • Bu noktada size yine SepraCRM sistemimizden beklentinizi netleştirmeniz için bazı kesin ifadeler sunmak istiyorum..
 • CRM kişiseldir. Kimlerle iletişim halinde olduğunuzu bilirsiniz. Kiminle iletişim halinde olduğunuzu biliyorsanız onunla geçmişinizi de bilmelisiniz. (Tarih, içerik ve isimleri ile…) Kesik kesik müşteri hizmeti olamaz
 • Müşterinizin işi ne ise onunla görüşen kişi istenilen işi yapması gerekir. Bu fatura hatasının düzeltilmesi olmakla beraber ya da bir teknik sağlayıcınızın adresinizi istemisi, siparişinin durumunu sorması. Eğer teknik personelin yetkisi yoksa bile arka planda işleri sistemden yapıp sonucunu bizzat bildirmelidir. CRM anonimdir. Crm sistemlerde asla verinin sahibine ulaşılamamalıdır.
 • Sentezlerinizin kıyaslamalarını yapmanız gerekir. Satış kanalında işlevler tek tip olmamalıdır, eleman bazında düzenleme yapılabilmeli ve takip etmelisiniz.
 • CRM hiyerarşiyi ihlal etmemelidir.
 • Veri kurumsal hafızayla beslemeli, dolayısı ile veri olarak kullanılmayan bir iletişimi engellemek gerekir. Müşterinin aranıp bulunamaması da bir veridir. Olumlu/olumsuz bildirimler farklı yollardan alınabilmeli ve hızlı şekilde sistem içinde dolaştırmalısınız. Müşterileriniz için şikayeti kolay hale getirmeniz gerekir. Biriktirip topladığınız bilgiler ve değişen oluşumlar çerçevesinde, sisteminizi yeniliyebilmeniz gerekmektedir.
 • SepraCRM sizler için ihtiyaçtır. Sisteminizi, kendi ihtiyaçlarınıza göre oluşturmak için gerekli esnekliğe sahiptir. Olanları izlediğinizde, kurumunuza rekabet avantajı sunacak fırsatları tüm gerçekliği ile görebilmenizi sağlayacaktır.
 • Bu yüzden CRM sistemlerine çok büyük paralar harcamanıza gerek yoktur. SepraCRM her şey için yeterlidir. Bu harcamanın karşılığını fazlasıyla almanız için teknik ekibimiz kesintisiz çalışmaya devam etmektedir. Eğer değişimin farkında olursanız, avantaja hatta paraya ve başarıya çevirmek sizin elinizdedir.
 • Değişim için SepraCRM’i deneyin