SEPRA LBYS

Sepra LBYS

  • Sağlık sunucularının laboratuvar hizmetlerinin elektronik ortamda takibi, hasta sonuçlarının web üzerinden yayınlanması, birden fazla hastaneye laboratuvar hizmeti sunun merkezi laboratuvar özelliğindeki şirketlerin çalıştığı tüm hastanelerle hasta laboratuvar kayıtlarının ve finansal bilgilerinin elektronik ortamda paylaşılması amacıyla geliştirilmiş yazılımdır.,
  • Laboratuvar Modülü, Hasta Etiketleme, Tetkik Sonuç Girişi, Tetkik Raporu Hazırlama, İlaç ve Sarf Malzeme İsteme, Laboratuvar Raporlama işlemlerini kapsamaktadır. Laboratuvar Modülü yetkili laboratuvar personeli tarafından kullanılmasına olanak sağlamaktadır..

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi Sağlık bakanlığı tarafından uygun görülen ve kullanılması sağlanan bir bilgi paylaşım yazılımıdır. Bu yazılım bilgisayar ortamında çalışarak birden fazla cihazın aynı anda sisteme girişini ve işlenmesini sağlar. Laboratuvar kliniklerinin kendi içinde ve farklı kliniklerle çalışmasını gerçekleştiren Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi, devlet hastanelerinde, araştırma hastanelerinde ve polikliniklerde bulunan laboratuvarlarda kullanılır. Aynı zamanda röntgen cihazları ile birleşik çalışan program işlerin daha hızlı ilerlemesini ve daha kaliteli bir iş çıkartılmasını sağlar. Dikkatin elden bırakılmadan daha profesyonel şekilde ele alınmış halidir. Bir merkezde bulunan farklı laboratuvarları birbirine bağlama özelliği vardır. Hastanenin ve hastanın tetkik sonuçlarını görmesini Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi sağlar.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi Nedir?

İstenilen laboratuvar sonuçları anında farklı birimler tarafından görülebilmektedir. Otomatik olarak sisteme girişi sağlanan bilgiler hastanın da görebilmesi şekilde dizayn edilmiştir yani geliştirilmiştir. Birden fazla merkez ve bu merkezler içindeki laboratuvarlar birbirlerini Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi sayesinde takip edebiliyor ve istediği bilgilere anında ulaşabiliyor. Bu sistem çok amaçlı olarak kullanılabilmektedir. Sisteme girilen bir giriş veya bilgi hatta hastanın beklemiş olduğu laboratuvar sonuçları barkot sistemi ile barkotlanarak numaralandırılabilmektedir. Her yönde kolaylık sağlamayı hedefleyen Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi yazılım programı detaycı ve araştırmacıdır aslında. İşlerin daha kaliteli ve daha başarılı sonuçlar doğurmasını sağlayarak iş gücünü hafifletir.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemini Kullanmanın Avantajları

Hastanın tedavi sürecindeki izleyeceği yolun açılmasını ve hızlı hareket edilmesini gerçekleştirerek tanı tedavisinde bilgi paylaşımı sağlar. Her hastanede ve poliklinikte hatta ve hatta sağlık kuruluşlarında Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi kullanılması zorunlu bir uygulamadır. Özellikle sağlık kuruluşlarında böyle bir programın kuruluş nedeni hastayı mağdur etmemek ve beklemesini en aza indirmek amacı ile yapılmıştır. Hastaların olduğu kadar hastane ve laboratuvar çalışanlarının da kolaylığını sağlayan Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi çalışma performansını en yüksek seviyeye çıkmasını birçok kez kanıtlamıştır. Bilgi alışverişini gerçekleştiren ve her bilgisayardan bilgi görüntülenmesine kadar çok faydalı içerikler sergiler. Yanılma ve hata yapma şansını en aza indirerek olabilecek hataların şimdiden önüne geçebilmesini kolaylaştırır. Kaliteli ve başarılı hizmet ile tedavi standartlarını en yükseğe taşıyan çalışma sistemi programıdır.